PRO CYKLISTY

Lákají tě silniční závody s členitými profily, časovky do vrchu, výzvy na gravelovém kole nebo chceš dokonce absolvovat bikepackingový závod? Pak jsi na správném místě. Jsme tu pro tebe, abychom ti pomohli dosáhnout tvých cílů.


Osobní trénink

Délka tréninku je zpravidla 120 - 180 minut (po dohodě lze na základě individuálních požadavků zkrátit nebo prodloužit). Trénink probíhá v oblasti tréninkového centra UTB hut v Brdech pod vedením zkušeného trenéra. Sprcha, káva, čaj a malé občerstvení po tréninku je v ceně.

Rozebereme individuální cyklistické přednosti a slabiny. Zaměříme se na nejslabší stránky cyklistické kondice a ukážeme si, jak je zlepšit. Trénink lze samozřejmě zaměřit zcela konkrétním způsobem, dle individuálních požadavků.

Trénink je možné zkombinovat s dalšími službami, jako např. masáž nebo výživová konzultace.

Skupinový trénink

Délka tréninku je zpravidla 120 - 180 minut (po dohodě lze na základě požadavků skupiny zkrátit nebo prodloužit). Maximální počet osob na tréninkovou jednotku je 8 (větší skupiny jsou možné po předchozí domluvě). Trénink probíhá v oblasti tréninkového centra BUT hut v Brdech pod vedením zkušeného trenéra. Sprcha, káva, čaj a malé občerstvení po tréninku je v ceně.

Zaměření tréninku se řídí požadavky skupiny s ohledem na její cíle. Povíme si o nejčastějších chybách skupinového cyklistického tréninku a ukážeme si, jak trénovat ve skupině efektivně.

Trénink je možné zkombinovat s přednáškou na vybrané téma, jako je výživa vytrvalostního sportovce, hodnocení, metodika a plánování tréninku a další. 

On-line trénink

Cyklistický trénink je dynamický proces, který pružně reaguje na veškeré změny stavu kondice, aktuálních podmínek a všech okolností. Sofistikovaná aplikace TrainingPeaks umožňuje trénink nejen naplánovat, ale také ho průběžně aktualizovat a vyhodnocovat, a tím ho efektivně řídit. TrainingPeaks v rukou zkušeného trenéra posouvá efektivitu tréninku na jinou úroveň.

Laktátová křivka

Stanovení laktátové křivky je zátěžový test spočívající v absolvování několika (zpravidla 5 až 7) několikaminutových (zpravidla 6 až 10 minut) intervalů s pauzou mezi jednotlivými intervaly 1 minuta, během které se provádí odběr malého vzorku krve (5 µl) z ušního lalůčku ke stanovení koncentrace laktátu v kapilární krvi. Zátěžové intervaly mají rovnoměrně stupňovitý charakter od velmi nízké (podprahové) intenzity u prvního intervalu až po submaximální (nadprahovou) intenzitu u posledního intervalu.

Terénní laktátová křivka (oproti laboratornímu stanovení laktátové křivky) umožňuje:

  • Precizní stanovení tréninkových zón
  • Stanovení laktátové křivky a tréninkových zón vzhledem k reálné rychlosti (km/h)
  • Stanovení reálného aerobního i anaerobního prahu a FTP
  • Stanovení tréninkových intenzit v reálném prostředí podle zaměření každého cyklisty (silnice, gravel, kros apod.)

Za nepříznivého počasí a v zimním období je možné provést test na trenažeru (s vlastním kolem) ve vnitřních prostorech. 

Výživa

Výživová konzultace trvá zpravidla 60 - 90 minut a je zaměřena na individuální cíle každého cyklisty. Výživa je pro cyklistickou výkonnost stejně důležitá, jako samotný trénink. Pomocí dietologické analýzy odhalíme nedostatky ve výživě a s cílem vytvořit harmonii mezi výživou a tréninkem si ukážeme, jak by měl optimální stravovací režim vypadat. Vytvoříme modelový den s optimálním příjmem všech podstatných živin. Na základě požadavků je možné vytvořit i vícedenní nutriční plán. Výživová doporučení je možné nasměrovat ke specifickému cíli, jako je například redukce tělesného tuku nebo co nejlepší výkon v konkrétním závodě.

Masáže

Celková masáž, která zpravidla zahrnuje dolní končetiny, záda a šíji trvá 90 minut. Částečná masáž, která je většinou zaměřená na dolní končetiny nebo záda a šíji trvá přibližně 45 minut. Je však možné zaměřit masáž na konkrétní problematické partie a přizpůsobit její délku.

Službu je možné kombinovat s osobním tréninkem, příp. s jinou službou. 

Tréninkové kempy

Vícedenní pobyty v našem tréninkovém centru UTB hut jsou zaměřeny především na menší skupiny cyklistů (do 8 osob). K dispozici jsou dva dvoulůžkové a jeden trojlůžkový pokoj s přistýlkou, každý s vlastní koupelnou a WC. Plně vybavená kuchyň, prádelna a polovenkovní prostor s posezením a grilem.

Připraveny jsou trasy různé délky, profilu, povrchu a technické náročnosti, které vedou těmi nejkrásnějšími a často neznámými místy Brd.

Každý večer pobytu je možné uskutečnit přednášku/besedu na vybrané téma, jako například výživa vytrvalostního sportovce, hodnocení, struktura a plánování cyklistického tréninku, příprava na závod a další.

Ubytování

Ubytování v našem tréninkovém centru UTB hut je vhodné pro menší uzavřené skupiny do 8 osob. Nachází se na cyklostezce na samé hranici CHKO Brdy (bývalý vojenský újezd Brdy) s možností pestrého sportovního vyžití. K dispozici jsou dva dvoulůžkové a jeden trojlůžkový pokoj s přistýlkou, každý s vlastní koupelnou a WC. Plně vybavená kuchyň, prádelna a polovenkovní prostor s posezením a grilem.  


Objednávky:+420 608 952 479
E-mail: utb@ultratrainingbrdy .cz