Hlavní trenér

PhDr. David Gerych, MLA

Trenér, metodik, sportovní fyziolog a dietolog.

19 let reprezentoval Českou republiku v běžeckých disciplínách (dráha, kros, běhy do vrchu), ve kterých získal několik titulů mistra republiky. V současné době stále aktivní vytrvalec, který se zaměřuje především na terénní a horské maratony a ultramaratony, a dlouhé triatlony. Z posledních let stojí za zmínku např. 6. místo v celkovém pořadí na horském maratonu Silvretta Run 3000 (2019), 5. místo v celkovém pořadí na horském ultramaratonu Zermatt Ultramarathon (2023) nebo celkově 3. místo na dlouhém triatlonu Elbaman (2018).

Je absolventem Southern Methodist University v Dallasu ve státě Texas v USA, kterou úspěšně reprezentoval v krosu a běžeckých disciplínách na dráze. Následně absolvoval studijní program Tělesná výchova a sport s trenérskou specializací na triatlon na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Ve stejném oboru složil státní rigorózní zkoušky na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. V průběhu studia na FTVS UK v Praze strávil ještě dva roky na studijním programu Human Kinetics na St. Francis Xavier University v Novém Skotsku v Kanadě, kterou rovněž úspěšně reprezentoval na závodech v krosu.

12 let pak působil v Armádním sportovním výzkumném ústavu v Praze, posledních několik let jako vedoucí dietologické laboratoře. Zde se věnoval diagnostické a výzkumné činnosti v oblasti tréninku vrcholových sportovců a specifického vojenského výcviku. Současně přednášel sportovní diagnostiku na vysoké škole.

Je spoluautorem knihy Velká kniha běhání a mnoha článků s běžeckou tématikou.